7 chýb pri líčení 

Každá žena chce vyzerať skvelo, páčiť sa sama sebe , či svojmu okoliu. K tomuto nám ženám napomáha správne líčenie.ň
Často sa , ale stane, že počas procesu skrášľovania robíme nejaké  kozmetické chyby, o ktorých ani nevieme, a to nám napomáha k výzoru skôr staršej ako krásnej. 
Rozhodli sme sa opísať 7 chýb , ktoré ženy robia najčastejšie počas líčenia a pritom si ich ani neuvedomujú.

Príliš veľa make – upu
Keď nechcete vyzerať ako lesklá vosková figurína, tak pozor nie je vrstva ako vrstva make- upu.
Základom každého líčenia je správne nanesená vrstva make-upu a najmä jeho správna voľba odtieňa k Vašej pleti. Make – up v správnej voľbe nanášajte na celú tvár v tenkej vrstve, rovnomerne zakrývajte celú plochu, jej nedostatky napr. pigmenty na brade, červený nos, kruhy alebo ryhy na tváry. Pri nanášaní používajte štetec, alebo hubku.

Korektor pod očami
Máte kruh pod očami a neviete ako ich zamaskovať? Nesnažte sa ich maskovať silnou vrstvou make-upu alebo korektora. Nedosiahnete ten
správny vzhľad. Tuhý korektor môže zvýrazniť vrásky okolo očí, vysušuje jemnú pokožku okolo očí. Radšej voľte jemný tekutý korektor alebo dve vrstvy make-upu.

Tmavá farba lesku na perách
Vieme, že tmavé farby majú v móde zoštíhľujúci efekt, čo je na jednej strane výborné , ale na perách to tak nie je. Ústa nalíčené
tmavým leskom alebo rúžom pôsobia menšie, prísnym dojmom, ofkrývajú vrásky , šupinky skrátka to nepôsobí zvodne. Dámy , ktoré majú menšie pery alebo sú v staršom veku by sa mali vyhnúť tmavým farbám na perách.

Zaprášený povrch
Po nanesení make-upu je dôležité ho správne zafixovať púdrom, ale pozor veľa púdru škodí , vzhľad pleti môže byť plochý a neodrážať svetlo. Žena tak vyzerá staršie ako v skutočnosti je. Nanášajte teda sypký púder  ľahučko na tvár po oklepaní prebytočného púdra na štetci.

Tmavá linka na spodnom viečku
Nie každá žena vie správne nanášať a používať očné linky tak aby celkový vzhľad bol príťažlivý a nie opačne. Čierna linka po celom obvode spodného viečka nesprávne nanesená vykúzli vzhľad čarodejnice a je to veľmi odpudivé pre okolie. Odporúčame radšej naniesť na spodné viečko očný odtieň, ktorý pôsobí oveľa jemnejšie a krajšie. Naneste ho a roztierajte po obvode oka do stratená. Vyberajte si ceruzky s jemnejším
odtieňom hnedá, sivá a nanášajte viac krát ako tuhé veľmi čierne ceruzky.  

Tmavé obočie 
Obočie je súčasťou každej tváre a musí pôsobiť prirodzene aj ker sú v móde tmavé a výrazné obočia. Ak ste blondína,nepoužívajte tmavé farby na obočie inak budete vyzerať veľmi staro a neprirodzene radšej  používajte očné tiene a to dva odtiene od vašej pridzenej farby. 

Tmavé líčka
Výberom správnej farby na líčka dosiahneme tiež mladší vzhľad. Mnoho žien neodhadne správnu farbu ani vrstvu a dosiahnu efekt rozprávkovej
príšery. Na dosiahnutie mladšieho vzhľadu vyberajte nie tmavé farby na líčka, ale viac ružovejšie a nanášajte od ucha k nosu v jemných vrstvách.

Veríme, že sme vám týmto článkom poradili ako vyzerať zvodne a mlado a vyhnúť sa chybám pri líčení.

Ak si neviete poradiť s vlastnou vizážou na bežné nosenie alebo príležitosť  prihláste sa  na minikurz Líčenia pod odborným vedením našej lektorky Janky Torokovej.