Aké výrobky správne kombinovať?

Aké kozmetické výrobky správne kombinovať?
Počas každého ošetrenia pleti treba dodržať 3 základné kroky:
1. krok – čistenie
Pri čistení sa na odlíčenú umytú pleť nanáša čistiaca emulzia či peeling. Niekedy pleť nepotrebuje hĺbkové čistenie peelingom, preto sa po umytí emulzie pretrie tonikom alebo pleťovou vodou.
2. krok – aktívne prípravky
Sem patria pleťové masky či séra, ktoré pomáhajú pleť rozžiariť, dodávajú jej potrebné živiny alebo ju zbavujú nedokonalostí. Pleťové masky sa dajú nielen kúpiť v obchodoch, ale tiež si ich môžete vyrobiť doma z čerstvého ovocia,zeleniny, tvarohu či medu.
3. krok – krém
Pre správnu hydratáciu pokožky je dôležitý krém. Krémy sa vyberajú podľa typu pleti, veku či počasia. Netreba zabúdať na používanie nočných krémov, ktoré sú hutnejšej konzistencie a obsahujú viac výživných látok. Tieto látky sa v pokoji počas spánku postupne vstrebávajú, a tým vyživujú pokožku do hĺbky.

Pri používaní kozmetických prípravkov je potrebné dbať na ich vhodné kombinácie,aby nevznikali alergické reakcie pokožky. Mali by ste sa úplne vyhýbať používaniu prípravkov od niekoľkých výrobcov súčastne. Aj preto niektoré značky pripravili sady kompletných starostlivostí, teda prípravky, ktoré na seba nadväzujú.  
Pleťové výrobky
Hlavné je používať výrobky jednej rady, prípadne používať výrobky aj ďalšej rady, no vždy od jedného výrobcu. Každý z výrobcov môže používať iné zložky, ktoré sa navzájom nemusia na pokožke dobre znášať. Na rozdiel od telových a vlasových prípravkov, pri ktorých takéto riziko nevzniká.
K správnej voľbe výrobkov je podstatné určenie stavu a typu pleti, pretože v dnešnej dobe je na trhu množstvo rôznych prípravkov. Každá pleť je iná,
a čo prospieva vašej priateľke, nemusí byť vhodnou voľbou pre vás. 
Je dôležité dodať, že raz za 2 roky sa odporúča niektoré prípravky na pleť obmieňať. Rovnako aj pleťové krémy, ktoré by sa mali striedať počas ročných období, keďže pleť si vyžaduje viac výživy počas zimného obdobia, ale hlavne počas letných dní.