Koruna krásy každej ženy!

Krásne a hlavne zdravé vlasy si vyžadujú správnu starostlivosť. Aby sme sa nimi mohli pýšiť, je potrebné vedieť si správne vybrať z množstva produktov pre starostlivosť, ale aj vhodný účes. 

Šampón 

Správna starostlivosť o vlasy sa začína už pri výbere šampónu. Nevhodný šampón môže sťažiť úpravu vlasov a dokonca podporiť ich rýchlejšie mastenie, vypadávanie či slabý objem. Aj preto v obchodoch nájdeme šampóny pre rôzne typy vlasov, buď rovné, kučeravé, farbené, či dokonca na rozštiepené končeky.

Kondicionér
Po umytí vlasov je dobré použiť kondicionér, ktorý dodáva vlasom lesk, zjemňuje ich a tiež pomáha rozčesávaniu. Ak máte v domácnosti tvrdú vodu, nikdy by ste na kondicionér nemali zabúdať. Pre výživu vlasov sa odporúča používať vlasové masky.

Úprava
Vlasy by sa nikdy nemali kulmovať či vyrovnávať úplne mokré. Ešte pred takouto úpravou je potrebné ich vysušiť prirodzene alebo fénom. Na druhej strane, ani časté fénovanie vlasom neprospieva. Rovnako nie je dobré česať úplne mokré vlasy, pretože sa môže narušiť ich štruktúra a dochádza k ich lámavosti. Pre lepšie rozčesanie bez zauzľovania končekov existujú prípravky, ktoré sa nanesú na mokré alebo vlhké vlasy.

Farbenie
Mnoho žien si farbí vlasy chemickými farbami, buď v kaderníctvach, alebo priamo doma. Farbenie klasickými farbami suší vlasy, preto je potrebné ich vyživovať. Medzi jednotlivými farbeniami by mal byť aspoň mesačný odstup. Ináč dochádza k lámavosti a vypadávaniu vlasov. Okrem chemických farieb poznáme aj prírodné farby, napríklad hennu. Tá vlasy nielen obalí farbou, ale zároveň ich z vnútra vyživuje. Rovnako dobre pôsobí ja na šedivé vlasy, pretože sa z nich nevymýva.

Účesy
Aby naše vlasy boli skutočne korunou krásy, potrebujeme si zvoliť správny účes a farbu. Kým farbu si volíme podľa nášho typu – jarný, letný, jesenný
alebo zimný, pri výbere účesu by sme sa mali riadiť typom našej tváre a vekom. Pri účese by sme nemali zabúdať na jeho praktické stránky, aby nám vlasy nezavadzali pri práci.

Oválna tvár – je najuniverzálnejšia. Preto sa tomuto typu hodia od krátkych až po dlhé vrstvené účesy.

Okrúhla tvár – pri tomto type treba využívať kontrasty medzi vonkajšími a vnútornými vrstvami účesu. Takéto účesy zvýraznia črty tváre.

Hranatá tvár – tento typ je typický výraznou čeľusťou. Účes by mal byť volený tak, aby čo najviac zjemňoval ostré črty tváre, napríklad ofina sčesaná nabok. Samozrejme, náš výber ovplyvňujú aj módne trendy. Netreba zabúdať, že na dĺžke vlasov až tak nezáleží, základom sú zdravé vlasy.