Mám veľmi poškodené nechty, ako sa starať?

Pestované a udržiavané nechty sú pýchou svojej majiteľky. Zdravé nechty sú pevné, ružovej farby so svetlým polmesiacom na spodnej časti. Nie každá žena má také šťastie. Mnohé trpia rôznymi poškodeniami, ktoré súvisia s faktormi ako nesprávna strava, dedičnosť, mechanické poškodzovanie a vonkajšie vplyvy.

Najčastejší problém spojený s pestovaním nechtov je štiepenie a lámavosť nechtov. Príčinou zničených a krehkých nechtov je nedostatok zinku a železa. Štiepeniu nechtov sa dá predchádzať pravidelným ošetrovaním a častými výživnými kúrami. Iným, rýchlejším riešením pre dosiahnutie krásnych nechtov je voľba umelých, či už gélových alebo akrylových nechtov.

Gélové nechty
Gélové nechty sú najvyhľadávanejšou metódou, ako si dopomôcť ku krásnym nechtom. Sú vhodné pre všetky typy, hlavne pre
slabé, ktoré sa po aplikácií gélu spevnia. Pri aplikácií týchto nechtov je potrebná UV lampa, pod ktorou gél nanesený na nechty zatvrdne. Výhodou gélu je aj to, že sa môže aplikovať na vlastné nechty bez použitia typov. Nechty vyzerajú tenšie a prirodzenejšie než akrylové. Nevýhodou je, že sa nedajú aplikovať na nechty, ktoré sú príliš krátke. Pri zlej aplikácií môže dôjsť k praskaniu nechtov a vzduchovým bublinám pod nimi.

Akrylové nechty
Ďalšou obľúbenou metódou sú nechty akrylové. Podľa odborníkov sú prežitkom aj kvôli technike ich tvorby. Obsahujú viac akrylu než gélové, no tvrdnú na vzduchu, preto pri aplikácií nie je potrebná UV lampa. Akryl môže byť nanesený na typy alebo podľa šablóny. Lesk a farba nechtov
vydrží aj celé týždne. Akrylové nechty sú pevnejšie a teda aj odolnejšie než gélové. Taktiež vydržia väčšiu námahu. Sú rovnako vhodným variantom pre dámy, ktoré majú sklony k ohrýzaniu nechtov, ale aj tie, ktoré na nich majú chybičky krásy z dôvodu úrazu. 

Každá metóda má svoje výhody aj nevýhody. Najväčšou výhodou umelých nechtov je údržba, ktorá nie je taká častá ako u tých prirodzených. Na dopĺňanie gélu či akrylu sa odporúča chodiť raz za 3 až 4 týždne. Čas práce na akrylových a gélových nechtoch je približne rovnaký.

Pri zvolení umelých nechtov by ste mali navštíviť odborné manikérky, ktoré aplikujú správny postup pri práci s vašimi prirodzenými nechtami, aby nedošlo k poškodeniu ich prirodzenej štruktúry alebo narušeniu rastu.