Na veku nezáleží

Na veku nezáleží....
Vyzerať mlado a krásne v každom veku je našou prioritou. Aby sme k tomu dospeli, vyžaduje si naša pleť špeciálnu starostlivosť. Najlepšie je začať už v mladom veku, ale nikdy nie je neskoro.

20 ročné.
Do 20. roku života je naša pleť často problematická a vyžaduje si dôkladnú starostlivosť. Pleť potrebuje pravidelné čistenie a čo je dôležité, netreba na ňu nanášať mastné krémy. Existujú totiž krémy špeciálne zamerané na problematickú, suchú, zmiešanú či mastnú pleť. Mladá pleť ešte nie je zaťažená vráskami. To sa postupne mení okolo 25. roku života. V tomto období je dôležitá hlavne hydratácia pokožky ľahšími krémami. V obchodoch sa stretneme aj s krémami proti vráskam s označením 25+, ktoré sú určené na prvé, hlavne mimické vrásky a vrásky okolo očí.

30 ročné.
V tomto veku sa objavujú jemné vrásky a pigmentové škvrny. Starostlivosť o pleť by mala pozostávať z hydratačných alebo výživných krémov. Často siahame aj po krémy proti vráskam. Po prípadnom výskyte drobných vyrážok alebo znovuobjavení akné, je vhodné opäť siahnuť po prípravkoch na problematickú pleť. Je dôležité nezabúdať v letnom období na krémy s UV faktorom, ktoré ochránia našu pokožku pred dehydratáciou.

40 ročné.
Po štyridsiatom roku sa pleť opäť začína meniť. Stáva sa suchšou a stráca pružnosť, čo súvisí s kolagénom, ktorý sa prestáva tvoriť. Tým sa vrásky prehlbujú. Odporúča sa používať dva typy krémov – denné a nočné. Vhodné denné krémy sú hydratačné s vyšším UV faktorom, krémy proti vráskam, ktoré dodajú pleti pružnosť, ale aj mastnejšie krémy určené na regeneráciu a výživu pleti. Nočné krémy by mali vašu pleť počas spánku vyživiť. Nezabúdajte na krémy určené na očné okolie, ktoré vypínajú pleť v týchto partiách.

50 ročné.
S nástupom päťdesiateho roku pleť stráca elasticitu a pribúdajú ďalšie vrásky. Veľmi dôležitá je výživa prostredníctvom krémov s vitamínmi. Nebojte sa siahnuť po krémoch so silným protivráskovým efektom s obsahom kolagénu a elastínu. Netreba zabúdať na dôkladnú hydratáciu. Rovnako aj v tomto veku sú vhodné nočné krémy.

60 ročné.
V tomto období sa odporúča používať výživné krémy špeciálne vyvinuté na tento vek, ktoré dodávajú pleti vitamíny. Tieto výživné krémy by ste mali aplikovať aj na noc. Je dobré aj naďalej používať krémy proti vráskam. Netreba však zabúdať, že pokiaľ sme sa o pleť predtým dôkladne nestarali, vrásky môžeme len udržiavať, aby sa viac neprehlbovali.