Príbehy našich absolventiek

Lenka,  na materskej dovolenke, 32 r.
(absolvetka kurzu Vizážistika a kozmetika - voľná živnosť)

Ahoj
som mladá mamička dvoch detí a už štvrtý rok na MD. Pred materskou som pracovala ako referentka v jednej špedičnej
firme, práca veľmi dynamická a stresujúca tak som sa rozhodla odísť na materskú a trochu si premyslieť ako ďalej aj v kariére.  Od mladosti ma zaujímala móda, vizážistka a kozmetika, len pre nedostatok času a financií som si svoj sen túto prácu vykonávať nemohla dovoliť realizovať.
Teraz keď som už štvrtý rok doma s mojimi deťmi , a mám zabehaný a zorganizovaný čas pre rodinu, ostáva mi aj priestor pre seba a naplnenie môjho sna. Do konca MD mám ešte nejaký čas takže sa veľmi neponáhľam do práce a možem sa začať realizovať v profesií , ktorá ma naplňa aj popri materskej.  Preto som si vybrala a úspešne absolvovala kurz Vizazistika a kozmetika, volna zivnost. Nemám čas sa vzdelávať 3 mesiace , potrebujem nieco rýchle a intenzivne takže tento kurz sa mi aj po financnej stranke velmi hodil. 
Dnes mám voľnú živnosť na vizážistiku, budujem si klientelu medzi mamičkami kamaratkami, a ich známymi, baví a naplna ma to co robím a este si popri materskej aj krásne zarobím. Zákazok mám viac ako dosť , však každá žena sa chce páčiť.  Ked mi MD skonci rozhodnem sa ako dalej aj vzhľadom k rodine a detom, nechcem od rana do vecera vysedavat za smeisny plat niekde vo firme , ale radsej si dorobim dalsi kurz napr. akreditovany na kozmeticku a casom si otvorim aj vlastnu prevadzku. Zatial mi vyhovuje sa  realizovať ako dvorná vizážistka pre mamičky.  

Vaša spokojná Lenka.
Iveta, úradníčka, 46 r.
(absolventka kurzu Vizážistika a kozmetika - voľná živnosť)

Ahoj, 
rada by som sa s vami podeliť o moje rozhodnutie absolvovať kurz Vizážistika a kozmetika. Ide o voľnú živnosť, čo mi z finančného aj časového hľadiska vyhovovalo kvôli mojej práci a najmä rodine. Pracujem vyše 2O rokov ako úradníčka, práca jeto veľmi administratívna a stereotypná. Viem, že už nemám priestor na nejakú veľkú kariérnu zmenu aspoň takto sa to hovorí v mojom okolí no ja som sa nedala odradiť a rozhodla som sa splniť si svoj dávny sen a stať sa vizážistkou. Pohybujem sa v kolektíve mladých žien, som matka dcér takže klentelu mám zaručenú len som  sa potrebovala  odborne vyškoliť.  Dnes mám  tento kurz už úspešne absolvovaní, realizujem si svoj sen, zákaziek mám medzi kolegyňami nad moje očakávanie. Teším sa aj z finančného prilepšenia, líčim na svadby, stužkové a čakajú ma plesy.
Moja práca sa mi konečne stala koníčkom.

Vaša úspešná Iveta
.
Silvia, študentka, 22 r.
(absolventka kurzu Modelácia nechtov a manikúra - neakreditovaný)

Ahoj,
študujem na TU v Košiciach a popri vysokej škole mám viac menej veľa voľného času najmä pred skúškovým obdobím. Z toho dôvodu som sa rozhodla si nájsť nejakú prácu a trochu si privyrobiť. Nie je jednoduché nájsť si vyhovujúcu prácu, dobre platenú a samozrejme ju zladiť s mojim stúdiom. Tak som sa rozhodla, že si spravím kurz nechtového dizajnu a budem si príležitostne privyrábať ako nechtárka, v okolí mám veľa spolužiačok aj známe, ktoré túžia mať umelé nechty. 
Budem to robiť ako koníček a keď mi k tomu dajú ešte nejakú odmenu tak sa poteším. Neplánujem si otvárať salón a živiť nejakú prevádzku kým si nevytvorím vlastnú stálu klientelu a najmä kým praxou nenadobudnem istotu v modelácií nechtov. Potom sa uvidí, či pôjdem opať na kurz, ale akreditovaný kvôli otvoreniu vlastnej živnosti. 
Kurz mám úspešne absolvovaní a prvé zákazky na nechty úspešne za sebou. Prácou relaxujem a zabávam sa popri mojom náročnom vysokoškolskom štúdiu.  

Vaša vysokoškoláčka Silvia.

Janka, pracujúca, 37 r.
(absolventka kreatívneho kurzu Modelácia postavičiek)

Ahoj, 
mojou najväčšou záľubou je pečenie, varenie pre moju rodinu a priateľov. Venujem sa popri práci pečeniu tort na zákazku čím si aj privyrábam a najmä pri tejto aktivite relaxujem a zabávam sa. Moje torty, tortičky som pred samotným absolvovaním kurzu nedokázala dokonale ozdobiť, vedela som vymodelovať pár jednoduchých kvetín, vyrezať nejaké motívy a to bolo všetko. Nepúšťala som sa do modelácie zvieracich motívov ani postavičiek ľudí a figúrok z rozprávky. Nemala som na to odvahu ani techniku. Na www.superkurzy.sk som našla dvojdňový kurz zameraný práve na modeláciu tohto čo potrebujem. Dnes vďaka výbornemu kurzu a pani lektorky , ktorá nás naozaj naučila modelovať sú moje torty o dve triedy krajšie a zaujímavejšie. Zákazky sa mi hlásia nie len kvôli dobrej chuti, ale už aj pre jej kreatívne prevedenie. Mám v pláne sa opať prihlásiť na ďalší takýto kreatívny kurz a posunúť tak svoje zručnosti o krok ďalej napr. karamelový kurz?


Vaša Janka.
Henrieta, pracujúca učiteľka, 28 r.
(absolventka minikurzu Líčenia)

Ahoj,
dlhodobo som hľadala nejaký profesionálny kurz kde ma niekto naučí sa správte starať o vlastnú pleť, celkovú vizáž pre vlastnú potrebu, naučí ma líčiť sa na denné nosenie, príležitosti ako sú rodinné oslavy, stužkové a iné akcie. Kamarátka mi odporučila tento kurz s profesionálkou Jankou Torokovou. Možem povedať, že absolvovaním tohto minikurzu ovladám naozaj techniky v líčení (denné, večerné) a starostlivosti o seba aké by som sa nikdy sama ani cez youtube nenaučila. Janka ma naozaj zasvetila do trikov v kozmetike, spravila diagnostiku mojej plati , odporučila krémy a iné  masky vzhľadom k môjmu veku. Myslím si, že správnym líčením si každá žena zvyšujeme sebavedomie a najmä starostlivosť o seba patrí do výbavy každej modernej ženy. Radšej si nechám poradiť jeden krát a poriadne od odborníka ako sama budem skúšať a skúšať ......

Vaša Henika.