Trendy v nechtovom dizajne!

Každým rokom, dokonca ročným obdobím, sa móda mení. Rovnako je to aj v prípade nechtov. Kým donedávna sme nosili francúzsku manikúru, teraz je to úplne ináč. Zabudnite na ňu, toto sú najnovšie nechtové trendy pre rok 2013.  

Farby
Trendový je prirodzený vzhľad nechtov, teda aj takéto farby lakov. Veľmi dobre vyniknú broskyňové, krémové či svetloružové odtiene. Vhodné sú aj pastelové farby ako svetložltá, levanduľová, zelenkastá alebo sivá. Dôležitá je krémová konzistencia, ktorá má navodiť dojem skutočného krému. 
Na druhej strane sa do módy vracajú metalické svetlejšie, ale aj tmavé farby. Ideálne sú čokoládové odtiene, tmavomodrá alebo smaragdovozelená. Nebojte sa siahnuť po metalických odleskoch tmavosivej. 

Lak si môžete zvoliť aj podľa vášho oblečenia. Na bežné denné nosenie odborníci odporúčajú pastelové farby, naopak, na večierky a oslavy pokojne zvoľte metalické farby.

Ozdobnosť
Nechtoví odborníci tento rok nastavili trend kombinovania. Ide o nanášanie metalických lakov na matný základ. Obľúbené sú kombinácie červenej a zlatej alebo fialovej so striebornou.  Mladšie slečny môžu siahnuť po veselých a hravých nechtoch, zdobených kvetinkami alebo motýlikmi, či dokonca dúhovými farbami. 

Najozdobnejšie sú extravagantné nechty, ktoré nie sú určené na denné používanie. Na zdobenie týchto nechtov nechtoví dizajnéri používajú perličky, kamienky, pierka a mnoho ďalšieho. 

Tvar nechtov
Musíme podotknúť, že v móde sú nechty primeranej dĺžky, teda končiace pár milimetrov nad prstom. Takúto dĺžku si dokáže vypestovať skoro každá žena. Moderné sú ako hranaté, tak aj okrúhle tvary nechtov. Pri kratších nechtoch môžete tieto tvary rýchlo vystriedať. 
Pri umelých nechtoch je dĺžka o čosi väčšia. V tomto prípade sa s obľubou využíva tvar nechtov do špice a samozrejme extravagantnejšie zdobenie.

Gél či akryl

Ak sa predsa len rozhodnete pre umelé nechty, nechtoví dizajnéri odporúčajú gélové nechty, ktoré vyzerajú prirodzenejšie. Samozrejme záleží na vás, ktoré nechty uprednostňujete